Zmeňte ho na psíčkára

Máte pocit, že ste konečne našli toho pravého. Je vtipný, inteligentný, vrúcny  a pritom vás ešte aj bavia rovnaké veci. Je úplne perfektný až na jednu vec... Nie je to v tom, že by nemal rád vášho psa. Vždy ho poškrabká za ušami, nosí mu psie mňamôčky, má celkom rád spoločné prechádzky. Problém je v tom, že ho nemiluje tak, ako vy. A to proste cítite. Ste blázon do svojho psiska. Jasné, že ste rovnako blázon do vášho priateľa. Pre oboch spravíte prvé posledné. Proste len potrebujete prebudiť aj v ňom rovnakú vášeň a špeciálnu lásku k vášmu psovi.

Neuponáhľajte to

Nikto nemá rád pocit, že je do niečoho nútený. Veľmi pozvoľna nechajte plynúť vaše spoločné aktivity a dôverujte vášmu havkáčovi, ktorý pozná presné metódy, ako zlomiť aj toho najodťažitejšieho človeka a omotať si ho okolo prstu. Ani sa nenazdáte a nájdete vášho partnera v družnom rozhovore s vaším psom.

Nájdite spôsob na ich vlastnú interakciu

Samozrejme nemožno očakávať okamžité výsledky. Čím viac priestoru však ponecháte tým dvom na ich vlastné súznenie, tým rýchlejšie nájdu k sebe cestu.

Dokonca také obyčajné činnosti, ako že pôjdu na prechádzku sami dvaja, ako chalani, či pozerajú spolu futbal v televízii bez vás (vy zatiaľ pre oboch chystáte v kuchyni dobré jedlíčko), veľmi prispejú k ich zblíženiu.

Dajte partnerovi kompetencie

Pri nových vzťahoch všeobecne platí, že sa veľa vecí delí na "moje" a "tvoje". Ak chcete, aby partner viac vnímal vášho miláčika ako „svoje", nechajte ho rozhodovať o niektorých veciach. Poverte ho výberom novej hračky, granúl, maškrtky. Ak je na rozdiel od vás ranostaj, využite túto danosť na jeho ranné venčenie psa. Ak rád behá v lese každý podvečer, pribaľte mu chlpáča so sebou a cestou vás môžu naložiť pred potravinami, kde vy ako správna krmička už čakáte so zásobami jedla.

Najdôležitejšou vecou, ktorú treba mať na pamäti, pri transformácii vášho partnera na milovníka psov, je čas a trpezlivosť. Sama budete ešte veľmi prekvapená, aké silné puto si medzi sebou postupne vytvoria.

Pridaj medzi obľúbené na profil