STRETOL SI MILOVNÍKA PSOV

Vždy si bol ich veľký fanúšik, ale nikdy ťa nenapadlo klasifikovať sa ako milovník psov. Je to už niekoľko rokov, čo si naposledy vlastnil zviera, alebo možno si ho nikdy mal, ale sníval si o tom. Ľudia, ktorí si hovoria milovníci psov, skutočne a bezvýhradne milujú svoje domácich miláčikov. Ich psy sú členovia rodín, a často sa starajú o tieto zvieratá s rovnakou starostlivosťou a rešpektom, ako o milovaného človeka. Ak sa chystáš byť súčasťou ich života, očakáva sa, že sa budeš správať rovnako.

Samozrejme, že je nereálne, aby sa niekto stal milovníkom psov cez noc. Chvíľu trvá, než sa vyvinie vzťah s kýmkoľvek - človekom či psom - a vyžaduje to veľa pochopenia a trpezlivosti.

Po prvé, a to treba mať vždy na pamäti, že pes prišiel prvý. Nikdy nežiadaj, aby si psí rodič musel vybrať medzi tebou a svojím miláčikom, určite tento boj prehráš. Naopak si môžeš získať uznanie, ak prídeš s kreatívnymi návrhmi, ako riešiť situácie, ktoré ti vadia. Psia hlava vedľa tvojho taniera sa dá určite zaujať dobrôtkami v svojej miske v čase vašej večere, jeho zvyk sledovať TV z gauča vyrieši jeho luxusné vlastné miestečko vo foteli, ktorý bude od tejto chvíle len jeho.

 

Naučiť sa žiť so zvieraťom – ozajstným miláčikom vášho partnera, môže predstavovať ťažké úsilie. Je to však jediná cesta, ako vytrvať vo vzťahu s milovníkom psov  a ak to zvládneš, buduješ základy celoživotnej lásky s dvojnohým aj štvornohým priateľom.

Pridaj medzi obľúbené na profil