PES V SPÁLNI

Čím viac času strávite s milovníkom psov, tým viac času budete tráviť s jeho štvornohým miláčikom. Možno zistíte, že pri niektorých činnostiach, ktoré ste boli zvyknutí robiť sami (varenie, práce v garáži či použitie toalety), vám teraz pribudol štvornohý spoločník. Vo väčšine prípadov táto príjemná spoločnosť nespôsobuje problémy. Čo však so psom v spálni? Je pravdepodobné, že väčšina slobodných ľudí so psami (a mačkami) zdieľa spálňu. Psy sa môžu dostať až k nohám na konci postele, alebo sa dokonca stúliť vedľa majiteľa. Pes svojou dobrou energiou môže vyliečiť človeka z nespavosti. Ak sa však spálňa stáva miestom aj na iné činnosti, ako je len spánok, vec sa komplikuje. Ak sa obaja zhodneme, že psovi bude v týchto chvíľach, prípadne aj po celú noc, lepšie mimo spálne, pes to zakceptuje. Horšie je, ak jeden partner súhlasí a druhý je proti.

Ak nový partner, ktorý vstúpil medzi silné puto single pána a jeho psa, definuje podstatne viac činností a času, kedy by chcel byť so svojou ľudskou polovičkou osamote a pes sa stáva tak povediac častým vyhnancom v priestore, kde prežil celý život, treba vec riešiť veľmi opatrne a nájsť tie správne kompromisy.

Netreba zabúdať, že kým sem vstúpil „votrelec“, pán a pes mali svoje zaužívané rutiny, ktoré ich robili šťastnými. Pán, ktorý je pre svoju lásku donútený obetovať šťastie svojho psa, sa po chvíli začne cítiť previnilo a nedokáže naplno prežívať svoju nový vzťah.

Netreba zabúdať na fakt, že ľudia prichádzajú a odchádzajú ale pes zvyčajne zostáva

Pridaj medzi obľúbené na profil