Na rande nemyslite na psa!

Už si ani nepamätáte, kedy ste robili čokoľvek v svojom voľnom čase bez vášho psa. Máte svoje pravidelné aktivity, rituály, ktoré robia veľmi spokojnú vás i vášho chlpáča. Akýkoľvek narušiteľ, ktorý si vás večer ukoristí do reštaurácie či divadla, vám môže privodiť poriadny stres. Láka vás tráviť čas s niekým novým ale súčasne máte pocit, či by radšej veci nemali zostať tak, ako sú. Dokonca pociťujete rozdvojenie -vaše telo je síce na rande ale vaša myseľ je doma so svojím psom. Nezabudli ste vypnúť šporák, zavrieť dvere do záhrady, má misku plnú vody, nezostala na zemi kosť, ktorou by sa mohol zatiaľ zadrhnúť, zapálili ste malú lampičku, aby nebol po tme, nie je veľmi smutný a nebude sa s vami rozprávať, za to, čo ste mu urobili? Všetky myšlienky, ktoré počas rande venujete svojmu psovi, vás oberajú o možnosť tráviť čas s partnerom oproti.

A ako to vníma váš pes? Jasné, že ho vaša neprítomnosť trošku prekvapí, možno aj nájdete vysypaný smetný kôš či inú kreatívnu aktivitu, ktorou si krátil čas, do vašej postele nanosil psie hračky. Psy sú však rovnako ako ľudia celkom prispôsobiví.

Čím častejšie si vybehnete von, tým viac vašu neprítomnosť havkáč bude považovať za normálnu a využije ju na zdriemnutie. Je tu tiež možnosť zavolať juniora- suseda, ktorý rád postráži vášho psa a vie vám po telefóne vyvrátiť vaše obavy. Ideálne je zobrať psa so sebou a cestu na rande a z rande využiť ako prechádzku. Po čase si aj tak uvedomíte, že najlepšie večery sú strávené práve doma, kde môžete priateľom či priateľovi poskytnúť viac, než v bare či reštaurácii a hlavne stretnete niekoho, kto môže prísť do vášho domova a milovať vášho psíka rovnako, ako vy.

Pridaj medzi obľúbené na profil