Môj pes má radšej teba!

„Ja a môj pes sme boli najlepší priatelia. Naše silné puto primelo všetkých, aby zdravili Larryho menom a moja mama ho všade predstavovala ako svoje vnúča. Keď som s Petrom začala randiť, najväčšie obavy som mala z toho, čo naňho povie Larry. Dnes to však vidím úplne ináč. Áno, žiarlim. Larry miluje Petra, viac než mňa. Zbožňuje ho, celý sa trasie od šťastia, keď k nám Peter príde. Vtedy si ma vôbec nevšíma."

Skôr, než v panike žiarlivosti začnete konať a rozhodujete sa, či pôjde preč štvornohý alebo dvojnohý člen vašej rodiny, pamätajte: Psy sú zvieratá plné údivu a zvedavosti. Majú radi veci, ktoré sú lesklé a nové. Aký ideálny postoj teda zaujať, keď sa váš pes nemôže nabažiť vášho nového priateľa? V súlade s prírodou nechajte veciam voľný priebeh. Váš havkáč si práve myslí, že váš priateľ je aktuálne to najzaujímavejšie , čo mu od poslednej novej pískacej hračky vpálilo do života. Jeho nadšenie však nebude trvať večne. Psy sú veľmi spoločenské bytosti a radi využijú každú príležitosť zoznámiť sa a hrať s niekým novým. Túto príťažlivosť však rozhodne nezamieňajú s hierarchiou, ktorú veľmi silne dodržujú a rolu alfy v ich živote vám žiaden nový pokušiteľ za tak krátku dobu rozhodne nepreberie.

Ak je však váš pes ešte šteňa a váš priateľ by si zobral na plecia jeho tréning či výchovu, tak je už možné šteňa zmiasť v rozhodovaní, kto je alfa v jeho živote.

Zamyslite sa tiež nad tým, aké plány s novým priateľom máte vy. Ak ste totiž našli lásku svojho života, s ktorým plánujete pobudnúť hodne dlho, na zváženie je, či je potrebné sa brániť tomu aby váš pes a priateľ predsa len nadviazali silné milujúce puto.

Ešte trošku žiarlite? Nebojte sa - je to prirodzené. Váš pes je príliš dlho stredom vášho vesmíru, aby sa vás vzniknutá situácia vôbec nedotýkala. Skúste pristúpiť k znovuzískaniu miesta favoritky rafinovaným spôsobom. Nájdite nový tón hlasu, keď sa mu nežne prihovárate, nové miesta, na ktorých ho poškrabkáte, netradičné chvíľky dňa, kedy si spolu dáte relax a zahráte sa tak, ako nikdy pred tým. Znovu zroďte sa preňho ako niečo nové a atraktívne pre zmenu vy.

Pridaj medzi obľúbené na profil